Cilt Sağlığınız İçin Bol Bol Su Tüketin!

Tweet

Kış aylarının gelmesiyle beraber cildimiz de kurumaktadır.  Bu kurumayı önlemenin en başta gelen ve en basit yolu bol bol su tüketmektir.

Mevsim geçişlerinde oluşan ısı değişiklikleri ile cildimiz olumsuz etkilenmektedir. Bununla birlikte kurumakta, pul pul olmakta ve bazen çatlamalar gözlenmektedir. Su böbreklerin ve cildin detoksu gibidir. Günlük ortalama 1,5-2 Lt su tüketimi cildin yenilenmesinde büyük önem taşır. 

Özellikle kış aylarında çok sıcak su ile banyo yapılmamalıdır. aynı zamanda cilt sağlığı için kirli hava ya da rüzgarlı havalarda da cilt zarar görmektedir. Nem düzeyinin düşük olduğu yerlerde de çok fazla durulmamalı ve aşırı keselenmelerden kaçınmalıyız. Özellikle duş sonrası ve günlük hayatta da bitkisel yağlar ile cilde masaj yaparak uygulanması cildin kurumasını engelleyecek etkenlerden.

Bütün bunların dışında yeterli uyku, düzenli beslenme de cilt için önemlidir.  Geceleri yatmadan önce cildinizi günün stresinden arındırarak uykuya geçmelisiniz. Düzenli egzersizlerde, kan akışını düzenleyeceğinden mutlaka gün içinde düzenli olarak fiziksel aktivitelerde bulunun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir