Günlük Aktiviteye Vakit Ayırın!

Tweet

Sağlıklı bir yaşamın anahtarı, sağlıklı beslenmekten ve fiziksel aktiviteden geçer. Bunun için yapmanız gereken beslenmenize dikkat etmek.
Sağlıklı beslenmenin en başında, tuz tüketiminizi azaltmak gelir. Günlük tuz tüketim miktarınız 5-6 gramı geçmemelidir. Aynı zamanda akşam 19.00’dan sonra fazla ağır yemek yenmemeli, ara öğünlere dikkat edilmelidir.
Sağlıklı beslenme tek başına işe yarıyormuş gibi görünse de ekstra olarak fiziksel aktiviteyi de haytımızda bir rutin olarak benimsemeliyiz. Günlük 30 dakikalık bir yürüyüş, 15 dakikalık hafif tempolu koşu yapmak sizi daha iyi hissettirecektir. Özellikle masabaşı işlerdr çalışanlar çok daha dikkatli olmalılar. Masabaşı egzersizlerini günlük olarak yapmalı ve kendilerini meslek hastalıklarına karşı da korumalıdırlar.
Günlük hayatta yaptığımız hafif fiziksel aktiviteler güne daha iyi başlamamıza yardımcı olmakla beraber, nefesimizde düzenli olmaktadır. Düzenli nefes alıp-vermek vücudumuzdaki zehirli gazların atılarak, yerine oksijen depolamaya yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir