Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Göz altı morlukları özellikle kadınlar için büyük bir sorun haline gelmektedir. Göz altı morluklarına neden olan faktörler şöyle sıralanır;

  • Genetik faktörler
  • Uykusuzluk
  • Stres

Bu durumlar sonucunda göz altında çökmeler ve göz altı morlukları meydana gelmesi muhtemeldir. Göz altı morluklarını gidermek için size bazı önerilerimiz var.

Göz altı morluğunu gideren öneriler

Öncelikle cezvede bir tatlı kaşığı beyaz pirinci haşlıyoruz.Haşlandığında suyun üstüne çıkan beyaz köpüğü kaşık yardımıyla alıyoruz.Ardından bu köpüğün üzerine 1 çay kaşığı yaş maya, 1 çay kaşığı bal, 2 damla zeytin yağı ile karıştırarak göz altı ve göz çevrenize masaj yaparak uyguluyorsunuz.

Bu yaptığımız karışım göz morluklarını geçirecek ve göz çevremizde oluşan çizgileri gidermeye yardımcı olacaktır. Bunun sebebi, yaptığımız karışım uygulanan bölgede kan dolaşımını hızlandırıp cildi yenilemektedir. Karışımı isterseniz her akşam yatmadan önce kullanabilirsiniz. Göz altı morluklarınız geçtiğinde eminim çok şaşıracaksınız.

Anlatacaklarımız bu kadar değil.Önerdiğimiz karışımı yapmaya üşenenler için kolay bir yöntemimiz daha var.Tek sorununuz göz altı morlukları ise evinizde bulunan elma,armut, salatalık gibi meyvelerin kabuklarını göz altınıza koyup 30 dakika bekleyebilirsiniz. Bu uygulama oldukça pratik ve işe yarayan bir uygulamadır, farkı hissediceksiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir